Efektīva un visaptveroša IT sistēmu pārvaldība izmantojot atvērtā koda pārvaldības risinājumus

Kurss paredzēts mazo un vidēju uzņēmumu IT personālam, kas vēlas iegūt teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas par atvērtā koda risinājumu pielietojumu uzņēmuma IT procesu un IT infrastruktūras pārvaldībā.

Kursa ilgums, akadēmiskās stundas: 40
Cena (bez PVN): 700,00 
Cena (ar PVN): 847,00 
Pasniedz: Mārtiņš Bonders
Mārtiņš Bonders
Mārtiņš Bonders ir informācijas nodaļas vadītājs ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IT) nozarē. Viņam ir zināšanas IT infrastruktūrā, mākoņdatošanā, digitālajā transformācijā, kiberdrošībā. Mārtiņš Bonders ir arī Rīgas Tehniskās universitātes lektors, apvienojot nozares praktiskās zināšanas ar akadēmisko teoriju.

Kursa mērķis

Iegūt teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas par atvērtā koda risinājumu pielietojumu uzņēmuma IT procesu un IT infrastruktūras pārvaldībā.

Kursa mērķauditorija

IT administratori, IT vadītāji, IT projektu vadītāji. Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kas ir domājuši par atvērtā koda sistēmu ieviešanu uzņēmumā, bet nav to vēl izdarījuši un vēlas iegūt informāciju par šiem risinājumiem. IT cilvēki, kuri vēlas paplašināt savas zināšanas par atvērtā koda IT pārvaldības programmatūru un ir nelielas zināšanas šajā lauciņā.

Pēc mācībām tu spēsi
  • Novērtēt, kādus atvērtā koda hipervizorus var izmantot, lai izveidotu gan testiem, gan augstas pieejamības prasībām atbilstošus virtualizācijas risinājums.
  • Uzstādīt hipervizoru;
  • Novērtēt, kādas ir atvērtā koda hipervizoru priekšrocības un trūkumi un kas ir vajadzīgs, lai ieviestu atvērtā koda hipervizoru uzņēmumā. Izveidot virtuālās mašīnas un konteinerus;
  • Uzraudzīt savu infrastruktūru un laikus pamanīt problēmas, automatizēt servisu atkopšanos izmantojot atvērtā koda risinājumus;
  • Ieviest uzņēmumā atvērtā koda ugunsmūri un izvēlēties atbilstošākās pakotnes datu plūsmas analīzei un tīkla drošības uzraudzībai;
  • Izveidot atvērtā koda tīkla disku masīvus un darbināt uz tiem dažāda veida servisus, kurus paralēli var lietot gan lietotāji gan hipervizori;
  • Pārvaldīt dažāda veida skriptus izmantojot atvērtā koda risinājumu uz vairākiem serveriem, redzēt izpildes statusus no vienas pārvaldības konsoles un izveidot jaunus izpildes skriptus nemaz neejot šajos serveros.
Kursa apmeklēšanas priekšnoteikumi

Zināšanas par Linux operētājsistēmu iesācēja līmenī. Praktiskas iemaņas SSH protokola, nano teksta redaktora lietošanā.

Mācību materiāli

BDA mācību materiāli, uzdevumi, tehniskā produktu dokumentācija.

Sertifikācijas eksāmens

Nav paredzēts sertifikācijas eksāmens.

Kursa programma
    1. diena:
    • Atvērtā koda hipervizors Proxmox VE, hipervizora uzbūve un iespējas. Proxmox VE «storage» tipi un to konfigurēšana, Proxmox VE klasteris un HA, virtuālā mašīna, LXC konteineris, Nested virtualization, virtuālo mašīnu rezerves kopiju politika.
    1. diena:
    • Tīkla disku masīvs. Atvērtā koda sistēmas TrueNAS Open Storage uzbūve un iespējas, datu koplietošanas servisi un datu masīva izveidošana, integrācija ar Proxmox VE klasteri.
    1. diena:
    • Ugunsmūris. pfSense ugunsmūra uzbūve un iespējas. Izpratne par terminiem LAN, WAN, DMZ, NAT, Virtual IP. pfSense papildus moduļu uzstādīšana un konfigurācija, pfSense “failover” konfigurēšana, IDS Snort tīkla aizsardzības modulis.
    1. diena: 
    • IT infrastruktūras monitoringa sistēma. Zabbix monitoringa sistēmas iespējas un uzbūve. Uzraugāmo ierīču pievienošana, Actions, Triggers un Events konfigurācija, paziņojumu sūtīšana un eskalācija, vienkārši izpildāmie skripti.
    1. diena:
    • Centralizēta izpildes skriptu pārvaldība. Ansible AVX iespējas un uzbūve. Ieskats Ansible programmēšanas valodā un tās iespējās. Ierīču pievienošana Ansible AVX sistēmai, izpildāmo skriptu/uzdevumu/komandu.

Ja vēlies iegūt vairāk informācijas par šo kursu, sazinies ar mums pa tālruni 67505091 vai raksti mums e-pastu uz mrn@bda.lv.